Bilişim Teknolojilerinin Sosyal Yaşam Üzerindeki Etkileri

       Günlük hayatımızda hemen hemen her yerde teknik bilgilerden yararlanmaktayız. Teknoloji bizim hayatımızda uzun süredir bulunmaktadır. Teknoloji bizim için vazgeçilmez bir şey olmuştur ve önemi giderek artmaktadır.

         Teknolojiyle tarım toplumları ve sanayi toplumlarında yeni aletler ortaya çıkmıştır. Bu-

da insan gücüne olan önemi azaltmıştır. İnsan hayatına önemli kolaylıklar getirmiştir. Günümüzde en önemli teknoloji araçlarından biride bilgisayardır. Bilgisayar sayesin de yazılar yazıp, slâytlar hazırlaya biliyoruz. Şüphesiz bilgisayarın en önemli faydası da internettir.  İnternet aracılığıyla yeni bilgiler öğreniyoruz. Dünya ülkeleriyle haberleşe biliyoruz, birbirimizle görüşebiliyoruz, çeşitli alış verişte bulunabiliyoruz. Daha sayamayacağım birçok şeyi internet aracılığıyla yapabiliyoruz. İnternetin olumlu yanlarının olmasına rağmen olumsuz yanları da çoktur. Bazı insanların internete fazla zaman ayırması, kişilerin toplumsal ilişkilerini etkilemekte hatta kişilerin sorumluluk duygularını yitirmesine sebep olmaktadır.

İnterneti günlük yaşamı kolaylaştırmak, faydalı bilgilere ulaşmak için kullanmak bizim elimizdedir. Yine interneti başka kişilere ve kendimize zarar verecek şekilde kullanmakta bizim elimizdedir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !